KARADENİZ TURU
 • Konaklama 7
 • Gezilecek Yerler Amasra – Safranbolu – Kastamonu - Sinop – Sinop Kapalı Cezaevi – Samsun - Ordu – Giresun – Atatürk Evi - Sümela Manastırı – Trabzon - Hopa - Batum - Borçka Karagöl
 • Kalkış Karşıyaka - Bostanlı İskele 20:00, Hatay Üçyol Otobüs Durakları 20:30 Bornova Ege Üniversitesi Hastanesi Ana Giriş Kapısı 21:00
 • Telefon 0 850 885 0 895
 • SİZİ ARAYALIM

KARADENİZ TURU Hakkında Genel Bilgiler

Tur Programı

1. Gün: Hareket - Amasra

Akşam 21:00’de belirlenen yerlerden hareket ediyoruz. Güzel bir yolculuk ve molalarla sabah saatlerinde Amasra’da oluyoruz. Sabah kahvaltımızın (ekstra) ardından turumuza başlıyoruz.


2. Gün: Amasra - Safranbolu - Kastamonu

Yolda verilen molaların ardından sabah saatlerinde Mengen ve Bartın yolu ile Amasra’ya ulaşıyoruz. Amasra’ya ulaşmadan birkaç kilometre önce Amasra’yı yüksek bir yerden gören ve Fatih Sultan Mehmet’in Amasra’yı ilk gördüğü ve Lalasına “Lala Lala Çeşm-i Cihan bu mu ola” dediği yerde fotoğraf molası veriyoruz. Amasra’yla özdeşleşmiş olan salata ve balıktan oluşan öğle yemeğimizi alıp küçük liman mevkinden yürüyerek büyük limana doğru yürüyüş yapıyoruz. Sorma Gir kalesin görüp, çekmeciler çarşısında yöreye özgü ahşap ve benzeri hediyeliklerin satıldığı çekiciler çarşısında alış veriş yapıyoruz. Öğle yemeğimizi Amasra'da aldıktan sonra otobüsümüze yerleşip Safranbolu’ya geçiyoruz. Safranbolu’daki gezimize Hıdırlık tepesinden Safranbolu’yu yüksekten gören bir yerle başlıyoruz sonrasında Cinci Han, Cinci Hamam, Kaymakamlar Konağı, Köprülü camii, Arasta çarşısı ve diğer çarşılarını gezip Lokum alışverişimizi yaptıktan sonra Kastamonu'ya hareket ediyoruz. Ve otelimize yerleşiyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde.  FERKO ILGAZ MOUNTAIN RESORT ( DAĞ OTELİ)


3. Gün: Kastamonu - Sinop - Sinop Kapalı Cezaevi - Samsun

Sabah kahvaltısının ardından Kastamonu gezimizin ardından Taşköprü görüp Sinop’a ulaşıyoruz. Sinop Mantısı önerilen öğle yemeğidir. Öğle yemeği sonrası Tarihi Cezaevi ziyareti yapıyoruz. Tarihî Sinop Kapalı Cezaevi, 1999 yılında kapatılarak müzeye çevrilen cezaevidir. Tarihi eskilere dayanan yapı, şiirlere, şarkılara konu olmuştur. Sinop'a özgü özel el işçiliği Kotra atölyesini görüp Samsun’a hareket ediyoruz. Samsun'da Atatürk Anıtı ve Bandırma Vapuru’nu geziyoruz daha sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, konaklama otelimizde.SAMSUN MYHOUSE HOTEL (ŞER MERKEZİ)


4. Gün: Ordu - Giresun - Atatürk Evi - Sümela Manastırı - Trabzon

Sabah kahvaltısının ardından Ünye, Fatsa’dan, Yolumuz üzerinde köfte denilince markalaşmış Akçaabat Köftecisinde öğle yemeği menümüzü alıyoruz. Trabzon’da 1900’lü yılların başında bir Rum Banker tarafından yaptırılan ve Cumhuriyet döneminde Trabzon'lular tarafından Atatürk’e hediye edilen Atatürk Köşk'ünü ziyaret ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün Trabzon’u ziyaretleri esnasında kullandığı Atatürk Köşkü; Mustafa Kemal’in vasiyetinin bir bölümünü yazdığı yer olarak önemini korumaktadır. Trabzon’un meşhur Telkarilerinden aldıktan ve Kazaziye sanatının inceliklerini gördükten sonra Trabzon içinden Gümüşhane yoluna dönüp Maçka ilçesinden Altındere Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 1500 yıl önce iki keşişin kurduğu düşünülen Sümela Manastı’na ulaşıyoruz. Altındere Vadisine hâkim Karadağ’ın eteklerinde sarp kayalık üzerine kurulmuş olan manastırda ana kaya kilisesi, şapel, mutfak, öğrenci odaları, misafirhane, kütüphane ve kutsal ayazma bölümlerini geziyoruz. Sümela Manastırı gezimizin ardından, VATAN Çay fabrikasında çayın bardağımıza kadar gelen yolculuğunu işin uzmanları tarafından dinliyoruz. Çay ve yöreye özgü fındık ikramlarından sonra alışveriş molası veriyoruz. Ardından konaklama yapacağımız yaylaya'ya doğru yola çıkıp otelimize ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama HASDİKÖZ ABDİK HOTEL (Yayla Oteli)


5. Gün: Hopa - Batum - Borçka Karagöl

Sabah Kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hopa üzerinden Sarp Sınır Kapısına varıp Batum’a giriş yapıyoruz. Çoruh Nehri’ni görüp Batum’a ulaşıyoruzBatum’da göreceğimiz yerler arasında  Orta Camii - Türk Sokağı - Avrupa Meydanı - Medea Heykeli (Altın Post heykeli) Poseidon Çeşmesi - Piazza - Alfabe Kulesi - Ters Restorant - Ali-Nino Heykeli - Dans eden çeşme bulunuyor. Öğle saatlerinde Batum'dan ayrılarak Gümrük işlemlerimizin ardından, Hopa'dan Borçka'ya ulaşıyoruz. Borçka'da yöresel yemekler tadabileceğimiz restoranımızda öğle yemeğimizi alıyoruz. Bizi bekleyen dolmuşlarımıza yerleşerek, İlçenin önemli gölü Karagöl'e çıkıyoruz. Çevresi ormanlık olup, eşsiz doğal güzelliğe sahip Karçal dağları eteklerinde bulunan bu kartpostal güzelliğinde olan Milli Park alanımızı geziyoruz. Dileyen misafirlerimiz göl etrafında yürüyüş yapabilirler, sandalla gölde gezinti yapabilirler, Kafeteryada oturup çaylarını yudumlayabilirler. Karagöl gezimizin ardından dolmuşlarımızla Borçka'ya iniyoruz ve konaklama yapacağımız otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama MARİNA HOTEL BORÇKA – ARTVİN (Selender Evleri – Göl Kıyısı)


6. Gün: Ayder Yaylası - Zilkale - Şenyuva Köyü - Fırtına Vadisi - Uzungöl - Trabzon

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Hopa sahil yolu ile Ardeşen'den içeriye giriyoruz. Fırtına  vadisinin muhteşem manzarasıyla Ayder Yaylasına gidiyoruz. ‘Yaylaların SultanıAyder Yaylasında muhteşem manzara eşliğinde Kalegon, Gelin Tülü Şelalesi, gibi panoramik noktalarda fotoğraf molası veriyoruz. Yaylada Şelale manzarası eşliğinde yapacağımız yürüyüşümüzü tamamlayıp. Çamlıhemşin'e geliyoruz. Dolmuşlarımıza yerleşip Zilkale ve Şenyuva Köyü gezisine başlıyoruz. Şenyuva Taş Köprüde fotoğraf molası veriyoruz. Sevdaluk  dizisinde görülen köy olan Şenyuva Köyü ziyareti ve fotoğraf molamızın ardından Zilkale'ye ulaşıyoruz. 100 mt'lik bir uçurumun tam tepesinde kurulmuş ve eski dönemlerde ticaretin güvenliği açısından çok önemli bir konumda bulunan bu Kartal Yuvası'nı andıran kaleyi geziyoruzTurumuzun sonunda Fırtına deresinin flora ve faunası ile dünyanın önde gelen vadilerinden olan Fırtına vadisi kenarındaki bölgenin en lezzetli balığı olan Alabalık, Muhlama ve Laz böreği gibi yöresel lezzetleri tadabileceğimiz Tulum  dinleyip Horon vuracağımız bir restoranda öğle yemeğimizi alıyoruz.Trabzon’un Oilçesine geldiğimizde sahil yolundan içeriye giriyoruz.  Solaklı deresinin oluşturduğu Solaklı vadisi boyunca ilerleyip Dernekpazarı ve Çaykarayı geride bırakıp Karadeniz'in en önemli destinasyonlarından biri olan Uzungöl’e varıyoruz. Yüzlerce yıl önce heyelan sonucu dağdan kopan toprak parçasının Haldizen Çayının önünü kapatmasıyla derin bir vadi içerinde oluşan Uzungöl çevresinde yürüyüş yapıyoruz. Ardından otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. VAKFIKEBİR TURİZM UYGULAMA HOTELİ


7. Gün: Ordu - Boztepe - Samsun - Amasya

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp , Giresun yolu ile Ordu’ya ulaşıyoruz. Ordu merkezde Teleferik ile Boztepe’ye çıkıp muhteşem Ordu manzarası eşliğinde çayımızı yudumluyoruz. Bu muhteşem manzara ve teleferik gezintisi ardından Karadeniz sahil yolu ile Terme’ye ulaşıyoruz. Karadeniz bölgesinin en büyük tesisleri olan Ulusoy Terme Tesislerinde öğle yemeğimizi alıyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Samsun yolu ile Amasya’ya gidiyoruz. Yeşilırmak’ın oluşturduğu derin vadi içerisine binlerce yıl önce kurulmuş olan Amasya’da; Kaya Mezarlarını, Osmanlı dönemi 2. Beyazıt Külliyesini, Amasya Mumya Müzesi, Yeşilırmak kıyısında yapılmış olanyalı boyu evlerini,  Ferhat’la Şirin aşkının sembolü olan su kanallarını, rehberimiz eşliğinde geziyoruz. Külliyenin içerisine kurulmuş olan Minyatür Amasya  maketi müzesi ziyareti ardından otelimize yerleşiyuz.  Konaklama  Akşam yemeği otelde.  APPLE PALACE OTEL AMASYA


8. Gün: Amasya - Ankara - Anıtkabir - İzmir

Muhteşem Amasya manzarası olan otelimizde sabah kahvaltısının ardından Mecitözü , Çorum, Kırıkkale’den geçip Ankara Anıtkabir'e ulaşıyoruz. Anıtkabir'de Aslanlı Yol, Mozole, Rölyefler ve İstiklal ve diğer Kuleleri ve Anıtkabir Müzesini ziyaret edip Ankara’dan ayrılarak Afyon, Uşak, Kula üzerinden yolda verilen molaların ardından İzmir’e ulaşıyoruz. Siz değerli konuklarımızla bir sonraki seyahatlerde buluşmak dileği ile vedalaşıyoruz.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

* Otellerde 6 Gece Konaklama (3*,4*,5* Butik, Yayla Hotel Konaklamaları)
* 6 Akşam yemeği 6 Sabah kahvaltısı
* Lüks Otobüsler İle Ulaşım
* Çevre Gezileri / Zorunlu Seyahat Sigortası
* Rehberlik Hizmetleri (Karadeniz Bölgesinin Uzman Rehberleri)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

* Tüm Öğle Yemekleri
* Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler ve oteldeki yapılan harcamalar
* Dolmuş Ücretleri + Müze Yeri girişleri + 2 Yöresel öğle yemeği (Toplamı : 250,TL – Zorunludur)
* Müzekartı olan ve 65 yaş üstü misafirlerimiz 50,TL eksik öderler

* Yurtdışı Çıkış Fonu (15.TL)

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Ek Bilgiler

  * CLIENT TRAVEL hava, yol ve olağan üstü durumlarda gerekli gördüğü takdirde, turda, güzergahta ve konaklama bölgelerinde değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Ayrıca, şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.

  Tur programı  CLIENT TRAVEL SEYAHAT Acentası kayıt sözleşmesi maddeleri ile bir bütündür.

  Programda belirtilen depar saatleri, fikir vermek üzere yazılmıştır. Rehber saatlerde değişiklik yapma hakkına

  sahiptir.

  Tüm yolcular bindikleri noktaya bırakılacaktır. Geri dönüşte, misafirlerimizin farklı duraklarda indirme

  talebinde bulunmamaları rica olunur.

  Yoğun sezonda, sınır kapılarında ve feribot yoğunluğundan dolayı İzmir’e varış saatimiz tahmin edilen saatten

  geç olabilir. İzmir dışından gelen misafirlerimiz dönüş planlarını bu olasılığı göre planlamalıdırlar.

  Turun gerçekleşmesi için, yeterli sayıda katılımcıya ulaşılamadığı takdirde önceden haber vermek kaydı ile

  Acentamız turu iptal etme hakkına sahiptir. Misafirimize ödenen ücret, ödendiği şekilde iade edilecektir.

  * Erken rezervasyon kampanyası sınırlı kontenjan için geçerli olup, son kayıt tarihinden önce firmamız tarafından sonlandırılabilir.

  * Yurtdışına çıkarken cep telefonu operatörünüzün yurtdışı çıkış ayarlarını yaptırdığınızdan emin olun. Aksi halde cep telefonunuzu yurtdışında kullanamazsınız.

  * 3 kişilik odalarda üçüncü kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. İlave yataklar çek yat veya sofa bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmakta olup, bu tür yataklardan kaynaklanacak sıkışıklık müşterimiz tarafından kabul edilmiş sayılır.

  * Ekstra düzenlenen organizasyonlar katılımcının isteğine bağlı olup zorunlu değildir.

  İptal Şartları

  Vize Bilgileri

  * Batum'a geçişte T.C. vatandaşları için - Nufus Cüzdanı yeterlidir. Pasaportu olanlar pasaportlarını yanlanrında bulundurabilirler. Yeni nufus cüzdanları olması zorunludur. Nüfus cüzdanı dışında pasaport ile geçiş yapılabilir. Bunların dışındaki kimliklerle giriş yapmak mümkün değildir. Ayrıca ebeveyinleri yanında olmadan seyahat eden 18 yaşından küçükler için anne ve babadan noterden tastikli muvafakatname gerekmektedir.
  * Gümrukte yaşanan Kişisel sorunlardan Client Travel sorumlu değildir.
  * T.C. vatandaşı olmayan misafirlerimizin geçişleri için bilgi alınız.

  Yorumlar

  Yorum Yaz

  KARADENİZ TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ
  Bu tur için toplam puanınız

  Tur ne kadar eğlenceliydi?

  Rehberler ne kadar ilgiliydi?

  Oteller / yemekler nasıldı?

  Tur güzergahı nasıldı?


  Birde Bu Turlara Bakın

  KARADENİZ TURU
  7
  KARADENİZ TURU
  Kişi Başı

  KARADENİZ TURLARI 1 ALANA 1 HEDİYE 2019 TÜM BAHAR VE YAZ SEZONU İzmir'den Her Hafta Uçaklı, Otobüslü 2019 ERKEN REZERVASYON

  İnceleSatın Al
  E-POSTA LİSTESİ
  E-posta listemize katılın Fırsatlardan ilk siz haberdar olun!